Palubní počítač alias BC

Doporučujeme přečíst všem novým návštěvníkům fóra, na spoustu vašich dotazů naleznete odpověď zde.

Pomohla vám tato rada?

Ano
3
75%
Ne
1
25%

Celkem hlasů: 4

Mystique*
Squadra Azura
Squadra Azura
Kontaktovat uživatele:

Palubní počítač alias BC

Příspěvekod Mystique* » pon zář 29, 2008 12:25 am

Palubní počítač (Bc - Board Computer)
- celkem příjemná věcička, která bohužel není standartní výbavou všech Caliber
a tak je častým dotazem, dá-li se BC dodatečně namontovat.

Odpověď je velmi jednoduchá, ANO, dá se dodatečně namontovat,
ovšem né vždy je to práce tak jednoduchá, jako odpověď na tuto otázku.

V první řadě je potřeba se ujistit, že vaše Calibra má konektor pro připojení BC a pro připojení tlačítek, protože existuje mizivé procento aut, které nejenže nemají BC, ale navíc nemají ani konektor pro jeho připojení.

Určitě se ptáte kde hledat, takže tady nabízíme nekolik málo rad od našich členů:

BorekX
Já měl ten konektor pod palubkou v místě spolujezdcovo levý nohy skoro až dole u podlahy.

MiCal
s dratama pro tlacitko by to byl unikat nad unikaty kdyby tam ten konektor BC chybel. U nohy ridice je velika svorkovnice do spodnich 5ti pozic vedou draty od tlacitka jestli pokracuji i dal tak tam ten konektor pro pocitac nekde byt zasity musi.

Velbloud
Tak už ho mám. Ale zašitý je slabý slovo, ten byl úmysleně ukrytej víc než bych si dokázal představit. Takže když půjdete po hlavním snopu kabelů, tak vedle kastlíku na rádio po pravé straně běžel hlavní snop v dutině mezi tím kastlíkem a stěnou panelu ve straně u spolujezdce. Když už jsem byl úplně zoufalý, tak jsem vzal hlavní snop a oddělal ho z těch držících plastovejch pásků, co je jich tam povícero a pořádně ho prohmatal. Na jednom místě byla izolace trochu vyboulená a tak jsem tu pásku oddělal a hle "voila" pod páskou byl schovaný konektor. (to bych fakt nečekal)
Bohužel jsem předtím rozdělal celou palubovku od budíků až po kastlík u spolujezdce, a protože já rozhodně nejsem mechanik, tak jsem to potom dával hodinu a půl dokupy.
Nakonec jsem to všechno zapojil a dal dohromady.
Když jsem si jel do hospody pro pivko, abych to oslavil, tak mi palubák psal průměrnou spotřebu 17 na sto, což mě dostalo do kolen, protože jsem si celou dobu myslel, že jezdím tak za dvanáct, ale musím ho ještě nechat v sevisu vykalibrovat na svoje auto, tak to snad nebude tak hrozný.

TomGSi
Já vytáhnul taky topení a nic. Pak jsem ho objevil jakoby vedle hodin vpravo v tom rohu byl připáskovaný a omotaný molitanem.Daleko nebude cca 15cm od svazku co tam vede, víc kabelu tam nebude.

Frisco
natáhnout 5 drátků na ovládání BC je jednoduchý vedle páky na otevření kapoty je plast a pod ním hlavní svorkovnice a do ní se zasadí konektory a pak se to potáhne podél sedačky řidiče až do stř.konzoly.
dělal sem to podle schema z knížky na údržbu.drátky jsem si sehnal na vrakáči i s tlačítkem.místo pro připojení v hl. svorkovnici je v nejnižším bodě hl.svorkovnice,na jedný je přívod a na druhé je odvod.kdo nemá přívod nemá 100% konektor na BC.takže při hledání bych já začal tam...
no neni to moc srozumitelný,ale snaha byla

Mystique*
Vyndej hodiny, za nima je schovany konektor pro BC, tak ho zapoj :) Mas k tomu BC i tlacitka? Jestli jo, tak dole u rucni brzdy mas takovy mali mistecko na mince, to musis vyriznout a doufat, ze najdes konektor pro tlacitka :) Ja to v Cali 8v r.v. 91 mel, takze ty bys to tam mohl mit taky. A nezapomen, ze ten BC musis nechat zkalibrovat podle typu motoru a rozmeru pneumatik, aby ti to neukazovalo naky blbosti

Shrnutí -
Konektor pro BC se ve většině případů nachází přimotán/přibalen
na hlavním kabelovém svazku, který se nachází za ovládacím panelem topení.
Někdy je vidět na první pohled, někdy je jeho nalezení otázkou několika hodin
složitějšího pátrání.

Nezapomeňte, že při úspěšném zapojení BC nemáte ještě vyhráno,
je důležité si tento nechat zkalibrovat, nejlépe přímo u Adama,
aby hodnoty, které vám bude BC ukazovat, nebyly nesmyslné.

Zpět na “FAQ - Často kladené technické dotazy”