všem uživatelům fora

obecné názory a diskuze...
MiTy
Diskutér - Přispěvatel
Diskutér - Přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte 02. pro 2008 11:12:14

všem uživatelům fora

Příspěvekod MiTy » ned 12. zář 2010 7:54:29

Přátelé a příznivci krásných vozů Caliber,
Vzhledem k tomu že se zde množí připomínky k založení Občanského sdružení a tím pádem i k poplatkům za užívání fora, pokusím se opakovaně vysvětlit, proč k tomu došlo a proč je to nutné. Doména, kterou používáme byla v soukromém vlastnictví Biggesta (bývalého předsedy), který vše financoval za svého a tím pádem jsme měli vše zdarma, je jasné že tato situace byla neudržitelná. Aby nadále mohl web a tím pádem i forum fungovat, muselo se financování nějakým způsobem ošetřit a jediná schůdná cesta bylo založení neziskového Občanského sdružení jako právního subjektu. Vybírat peníze na soukromý účet nelze, je to nezákonné. Na Calibra srazu dne 21.8.2010 se sešla valná hromada, členové i nečlenové a toto tema se tam dost dlouho probíralo až padl odhlasovaný závěr se kterým Vás teď chci všechny seznámit a bude tedy hlavně na nás všech jestli stránky a forum bude i nadále fungovat. K chodu stránek a fora je nutné získat následující finanční krytí na jeden kalendářní rok :

1. Správa domény.................................................................. 310,- Kč
2. FTP ................................................................................. 3 700,- Kč
3. Webhosting ....................................................................1 188,- Kč
4. Účetní + daňové přiznání ............................................... 2 000,- Kč
5. Rezerva na nepředvídané výdaje ...................................1 500,- Kč

Tedy celkem.................................................................... 8 698,- Kč za jeden rok


Nápady, jak snížit náklady na chod stránek jsou vítané! /přesun stránek v současné době není možný/

Na rok 2 011 je odhlasován tento návrh: nebude se rozlišovat mezi členem OS a platícím uživatelem fóra, bude jeden poplatek, který se bude odvíjet od počtu lidí, kteří se chtějí na chodu webu a fóra podílet, tedy čím víc lidí, tím nižší poplatek.
Platící se stane automaticky členem OS a tedy si bude moci o dalším chodu spolurozhodovat.
Bude mít přístup do všech sekcí fóra. Pro ostatní bude přístupná pouze hlavní stránka, kde bude sekce rady nováčkům a nejčastější závady a jejich odstranění.
Aby nováček viděl, jak to ve fóru funguje a mohl se rozhodnout, jestli podpoří klub, byl odhlasován měsíční vstup do všech sekcí fóra za poplatek, který bude ¼ ročního příspěvku. Výška poplatku je odvozena od poplatku za účetní položku a z důvodu aby součet měsíčních poplatků nebyl menší jak roční poplatek.
Finanční rezerva je pro případ aby se nemusely navyšovat členské příspěvky, kdyby se zvýšily ceny, nebo někteří ze zaregistrovaných neposlali peníze. Zůstatek bude převeden do následujícího roku.
Žádám tímto všechny uživatele stránek (k dnešnímu dni 552 uživatelů) aby se zamysleli, zda by opravdu nebylo škoda tyto stránky zlikvidovat. Pokud se nepodaří finančně pokrýt rok 2011, bude ukončen provoz těchto stránek!
Jen ještě příklad: pokud bude 20 členů musí každý zaplatit min 435,-Kč, pokud jich bude 40 už jen 220,-Kč, pokud přispěje jen 10% návštěvníků fóra, tak cena bude jen 160,-Kč ……
Prosím o závazné vyjádření do konce listopadu 2010 v sekci calibra vlákno 2011 aby mohla být stanovena výše příspěvku.

S pozdravem výkonná rada OS

Zpět na “Calibra”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů