Odhlučnění interiéru

Vytvořeno: 3. říjen 2015
Napsal Tydou
Hluk je nepřítel můj a koroze mé Calibry, proti oběma je třeba bojovati :-)

Konečně přišly teplé dny a s nimi suché počasí. I jal mě nápad kterak vůz odhlučniti avšah a to především proti korozi chrániti. :-) Dost legrácek jdeme na to.


Antikorozní ochrana Calibry je dost malá. A že zinek z 99% neviděla je také, bohužel smutná, skutečnost. No a když něco dělám tak se to snažím udělat poctivě. Jak tedy na to?

Tak prvně se musí kompletně odstrojit interiér. Na což potřebujete vědět několik fíglů a mít pár kousků speciálních klíčů. O tom jak toto vše "vyházet" z auta napíšu později.

Nyní k vlastním pracem:
Odhlučnění: Zakoupil jsem 2x odhlučňovací pásy Autoleads. Velikost jednoho balíku je 85x105cm a cena 670,- Kč. Barva jak je vidět, je ze shora černá s nezbytnou reklamou. Ze spoda je ochranná fólie. Po jejím strhnutí se objeví samolepící strana. Tu je ovšem nutné "aktivovat" a to nejlépe horkovzdušnou pistolí. Doporučuji nejdříve si nadělat šablony. Podle kterých si nařežete ty správné tvary, já k tomu použil staré noviny z Electorworldu :-) A také doporučuji si zkusmo nalepit nějaký kousek na kus plechu v garáži. Dále je
bezpodmínečně nutné zcela perfektně odmastit povrch na který budete odhlučňovací pásy lepit. Nikam nespěchejte, co co je na fotkách je cca 3/4 viditelného materiálu. Jde to bez problému nalepit během odpoledne.

Antikorozní ochrana: na ni jsem použil přípravek typu ML. Jedná se o vosk a prodává "to" kde kdo. Mám již nějakou dobu jisté množství v kanistrech. Hodí se :-) To co je na fotkách je stříkáno velmi řídkým přípravkem, aby zatekl hodne hluboko. Na toto přijde ještě vrchní silnější vrstva. Je velmi dobré místa na která dostanete také očistit a odmastit.
auto nesmí být po dešti či mytí. Protože uzavřená voda pod voskem je horší než voda samotná. Auto by shnilo o to dříve!autor: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. dne 18.07.2005

Dnes je
Kalendář akcí
December 2018
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Přihlášení
Kdo je online
Kontakty

Předseda: MiTy
Forum: Mystique*
Web: Tydou

Statistiky